ЗНАЧЕННЯ МЕТОДИКИ РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБЛИЧЧЯ ЗА ЧЕРЕПОМ ДЛЯ КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНОЇ НАУКИ

Автор(и): Гарига-Грихно М. М., Виговський В. Л., Тагієв C. Р.

Гарига-Грихно М. М.,

провідний фахівець з організації наукової роботи відділу забезпечення діяльності,

Чернігівський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України,

м. Чернігів, Україна;

Виговський В. Л.,

старший викладач,

кафедра тактико-спеціальної підготовки,

Академія Державної пенітенціарної служби, м. Чернігів, Україна;

Тагієв C. Р.,

доктор юридичних наук, заслужений юрист України,

професор кафедри тактико-спеціальної підготовки,

Науковий вісник Сіверщини. Серія: Право: 2018. № 2 (4): 105-112

У статті зазначено, що нині антропологічна реконструкція надзвичайно популярна у всьому світі. Послідовники всіх напрямків активно працюють як у співпраці з істориками і археологами, так і з криміналістами та судово-медичними експертами. Оцінюючи ефективність використання методу реконструкції особи за черепом, слід зазначити, що вона багато в чому залежить від низки обставин, що лежать за рамками експертної роботи, і пов’язана як з особливостями життя зниклих людей, так і з ефективністю роботи правоохоронних органів, що забезпечують облік та пошук зниклих осіб. Однак необхідно констатувати той факт, що сьогодні використання реконструкції дозволяє обмежити кількість об’єктів впізнання в більшості випадків одним або двома, а результати реконструкції особи за черепом використовуються не тільки на етапі відбору кандидатів, а й у ході ідентифікації особи в рамках експертизи.

Ключові слова: реконструкція особи, череп, антропологія, краніологія, криміналістика.

1. Балуева T. C., Веселовская E. B. Прогнозирование элементов внешности в антропологической реконструкции. Наука о человеке и общество: итоги, проблемы, перспективы. Сборник статей / сост. и отв. ред. Г. А. Аксянова. Москва, 2003. С. 91–97.
  2. Герасимов М. М. Восстановление лица по черепу (современный и ископаемый человек). Москва, 1955. 585 с.
  3. Герасимов М. М. Основы восстановления лица по черепу. Москва, 1949. 465 с.
  4. Зинин А. М. Внешность человека в криминалистике (субъективные изображения). Москва, 1995. 240 с.
  5. Лебединская Г. В. Реконструкция лица по черепу (методическое руководство). Москва, 1998. 125 с.
  6. Федосюткин Б. А. Медицинская криминалистика. Ростов-на-Дону, 2006. С. 337–353.
  7. Комбинированный графический метод восстановления лица по черепу / Федосюткин Б. А., Коровянский О. П., Усачева Л. Л. и др. Москва, 1991. 48 с.

The Personal Statement is one of the most crucial parts of applying for college entrance

It’s a fantastic opportunity to write about your thoughts and aspirations for your self, your future and in which you hope to go in life. Every high school student should at least take this seriously. Here are a few things that will help you termpapers world create a personal statement which will stand out and Provide you the most benefit: