ВПЛИВ ІТ-ТЕХНОЛОГІЙ НА ФІЗИЧНИЙ ТА ПСИХІЧНИЙ СТАН УЧНІВ

Автор(и): Гарига-Грихно М. М.

Місце роботи:

Гарига-Грихно М. М.,

провідний фахівець з організації наукової роботи відділу забезпечення діяльності центру,

Чернігівський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України,

м. Чернігів, Україна

Мова: українська

Науковий вісник Сіверщини. Серія: Право: 2018. № 3 (5): 56-67

https://doi.org/10.32755/sjlaw.2018.03.056

Анотація

У статті проаналізовано позитивний та негативний вплив ІТ-технологій на розвиток дітей та підлітків. Висвітлено основні небезпеки та ризики, що можуть виникнути під час користування мережею Інтернет.

Встановлено, що найголовніші фактори ризику для здоров’я дитини від застосування ІКТ: комп’ютерні випромінювання; робоча поза користувача; якість зображення на екрані; психологічна та фізична втома через невідповідне оформлення та освітлення приміщення; кількість часу, який проводить за комп’ютером; стреси, що виникають у зв’язку зі специфікою застосування комп’ютерів.

З’ясовано роль сім’ї та освітнього закладу в контролі над використанням інформаційно-комунікативних технологій дітьми.

Ключові слова: психічне здоров’я, фізичне здоров’я, інформаційні технології.

Список використаних джерел

  1. Грач І. В. Вплив ІТ-технологій на психічне здоров’я дітей. Обласна науково-методична інтернет-конференція. URL: http://konf.koippo.kr.ua/blogs/index. php/blog2/title-77.
  2. Дорошенко О. Ю. Вплив комп’ютера на здоров’я користувача. Українська педагогіка. URL: http://ukped.com/predmetni-metodiki/ informatika/713.
  3. Захарова И. Г. Информационные технологии в образовании. Москва: Академия, 2003. 192 с.
  4. Капкан І. М. Вплив ІТ-технологій на психічне здоров’я дітей. Обласна науково-методична інтернет-конференція. URL: http://konf.koippo.kr.ua/blogs/ php/blog2/title-79.
  5. Литвиненко О. С. Комп’ютер і здоров’я: у пошуках балансу. Обласна науково-методична інтернет-конференція. URL: http://konf.koippo.kr.ua/ blogs/index.php/blog2/title-80.
  6. Пасічник І. Д. Інформатизація та психічний розвиток. Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Острог, 2004. Вип. 5. С. 8–16.
  7. Пляка С. М. Негативні фактори для здоров’я учнів при роботі з комп’ютером та їх усунення. Обласна науково-методична інтернет-конференція. URL:http://konf.koippo.kr.ua/blogs/index.php/blog2/title-84.
  8. Скрипник С. В. Вплив ІТ-технологій на психічне здоров’я дітей. Обласна науково-методична Інтернет-конференція. URL: http://konf.koippo.kr.ua/ blogs/index.php/blog2/title-86.

[collapse]

Повний текст .pdf