ОКРЕМІ АСПЕКТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ В УСТАНОВАХ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ

Автор(и): Боднар І. В., Кондратов Д. Ю., Кирієнко А. І.

Боднар І. В.,

кандидат юридичних наук, доцент,

начальник кафедри тактико-спеціальної підготовки,

Пенітенціарна академія України,

м. Чернігів, Україна

ORCID: 0000-0003-4016-9276;

Кондратов Д. Ю.,

кандидат юридичних наук, доцент,

головний спеціаліст відділу науки, вищої та професійної
освіти управління науки, вищої, професійної освіти
та кадрового забезпечення Департаменту науки і освіти
Харківської обласної військової адміністрації,

м. Харків, Україна

ORCID: 0000-0001-5426-4878;

Кирієнко А. І.,

старший викладач кафедри тактико-спеціальної підготовки,

Пенітенціарна академія України,

м. Чернігів, Україна

ORCID: 0009-0005-1884-9488

Науковий вісник Сіверщини. Серія: Право: 2024. № 2 (22): 7-15

У статті проаналізовано та досліджено найбільш нагальні проблеми щодо забезпечення безпечного середовища в установах виконання покарань на сучасному етапі реформування Державної кримінально-виконавчої служби України. Автори звертають увагу на те, що останні реформи пенітенціарної системи не є достатніми, а проблематика зазначеної сфери все більш привертає увагу суспільства і потребує її вирішення.

Ключові слова: пенітенціарна система, Державна кримінально-виконавча служба України, установа виконання покарань, виправна колонія, слідчий ізолятор, безпека, фізична, процедурна та динамічна безпека, засуджений, права, обов’язки, виправлення та ресоціалізація, позбавлення волі, праця засуджених, трудові відносини, особи рядового і начальницького складу, персонал, дисципліна, відповідальність, добір, порядок та умови проходження служби.

1. Боднар І. В. Забезпечення безпеки в установах виконання покарань. Науковий вісник Сіверщини. Серія: Право. 2021. № 1 (12). С. 92–102. https://doi.org/10.32755/sjlaw.2021.01.092
  2. Олійник О. І., Звенигородський О. М. Правові аспекти формування та трансформації інституту умовного засудження в Україні. Право і суспільство. № 1. С. 252–257.
  3. Боднар І. В., Олійник О. І. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання: окремі питання законодавчої та правозастосовної практики. Журнал східноєвропейського права. № 48. С. 77–83.
  4. Проблеми формування правової держави в Україні в умовах глобалізації : монографія / [О. М. Іваній (кер. авт. кол.) та ін.] ; Сум. держ. пед. ун-т ім. А. С. Макаренка. Суми : Цьома С. П., 2018. 127 с.

Читати далі >