ПРОЦЕСИ ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ ПУБЛІЧНО-ПРАВОВИХ ЗАСАД ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ

Автор(и): Вдовенко С. М.

Вдовенко С. М.,

доктор наук з державного управління,

професор кафедри адміністративного,

цивільного та господарського права і процесу,

ORCID: 0000-0003-4931-4249

Мова: українська

Науковий вісник Сіверщини. Серія: Право: 2020. № 1 (9): 67-82

У статті висвітлено процеси формування і розвитку публічно-правових засад державного управління в Україні. Зміст, форми і методи реалізації функцій державного управління залежать від того, на яких принципах влада впливає на життєдіяльність населення.

Досвід розвинених країн орієнтує на необхідність переходу від дієвих консервативних форм і методів державного управління до публічного адміністрування та публічного менеджменту з метою включення в процеси державотворення якомога більшої кількості суб’єктів громадянського суспільства, орієнтації на публічність, відкритість, прозорість діяльності органів влади.

Ключові слова: адміністрування, публічність, нормативно-правове забезпечення, державне управління, життєдіяльність, розвиток.

1. Vdovenko, S. M. (2012), Public administration, CDIEU, Chernihiv.
  2. Yakubovskyi, О.P., Butyrska, Т.А. (2004), Government and civil society: a system of interaction, Odessa Regional Institute of Public Administration of the National Academy of Public Administration, Odessa.
  3. Demkova, М. S. (2004), Access to information and e-government. Fact, Kyiv.
  4. Public Administration (1997), Centralization and decentralization / prof. N.R. Nyzhnuk (Ed.), National Academy of Public Administration, Kyiv.
  5. Experience in implementing e-democracy and e-governance in Ukraine (2010) / S. V. Dziuby, National Centre of e-governance support, Kyiv.