ОКРЕМІ ПИТАННЯ В РОЗСЛІДУВАННІ ВТЕЧ ЗАСУДЖЕНИХ З МІСЦЬ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ

Автор(и): Чуба Р. О., Кирієнко Д. М., Царюк С. В.

Чуба Р. О.,

слухач юридичного факультету,
Академія Державної пенітенціарної служби, м. Чернігів, Україна;

Кирієнко Д. М.,

старший викладач кафедри тактико-спеціальної підготовки,
Академія Державної пенітенціарної служби, м. Чернігів, Україна;

Царюк С. В.,

кандидат юридичних наук,

начальник юридичного факультету,

Науковий вісник Сіверщини. Серія: Право: 2018. № 3 (5): 120-129

Визначено основні особливості розслідування злочинів проти правосуддя, що вчиняються шляхом порушення порядку відбування покарання або попереднього ув’язнення, зокрема, вчинення втеч з місць несвободи. Розкрито типові слідчі ситуації початкового етапу розслідування таких злочинів, з’ясовано відповідні їм алгоритми дій співробітників установ виконання покарань.

Розслідування втеч засуджених з установ виконання покарань вимагає від слідчого проведення допитів свідків, які можуть бути поділені на декілька груп. По-перше, це співробітники установи виконання покарання, працівники підприємств, установ, організацій, куди підозрюваний був направлений для відбування покарання. По-друге, це інші засуджені, що відбували покарання разом з підозрюваним. По-третє, це родичі підозрюваного та особи, з якими він підтримував соціальні зв’язки. Вказані особи можуть надати інформацію про спосіб життя підозрюваного, його зв’язки. Проте під час проведення слідчих дій виникає ускладнення, пов’язане з правдивістю їхньої інформації.

Ключові слова: злочини проти правосуддя, розслідування злочинів, втеча з місць позбавлення волі, засуджена особа, установа виконання покарань.

1. Книженко С. О. Особливості розслідування злочинів проти правосуддя, що вчиняються шляхом порушення порядку відбування покарання або попереднього ув’язнення. Форум права. 2016. № С. 121–125.
  2. Степанюк А. Х. Актуальні проблеми виконання покарань (сутність та принципи кримінально-виконавчої діяльності: теоретико-правове дослідження): дис. … д-ра юрид. наук: 12.00.08. Харків, 2002. 393 с.